Utraciłeś dokumenty ? Nie ryzykuj ! Zastrzeż je w banku ! - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Utraciłeś dokumenty ? Nie ryzykuj ! Zastrzeż je w banku !

Związek Banków Polskich przy współpracy z Komendą Główną Policji uruchomił program, który ma na celu szybkie i efektowne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych i dokumentów.

W ramach Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, Związek Banków Polskich pod honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Federacji Konsumentów i przy współpracy z Komendą Główną Policji uruchomił program dzięki, któremu w szybki i sprawny sposób zastrzeżemy skradzioną lub utracaną kartę płatniczą. Zastrzeżenia możemy dokonać w banku. Oprócz kart płatniczych w placówkach bankowych możemy też zastrzec dokumenty tożsamości. Dzięki tej usłudze w łatwy sposób możemy uchronić się przed wyłudzeniem środków pieniężnych. Informacje z jednego banku poprzez System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE są błyskawicznie przekazywane do każdego banku i innych instytucji korzystających z systemu DZ!  Samo zgłoszenie na policję, czy w Urzędzie Gminy o zagubieniu np. dowodu osobistego nie wystarczy.   Lista banków, które przyjmują zgłoszenia oraz przydatne informacje znajdują się na stronie internetowej Kampanii Informacyjnej Systemu  DOKUMENTY ZATRZEŻONE.

Związek Banków Polskich realizuje też nowy projekt pn. : System Zastrzegania Kart, który pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Kotakt możliwy jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia to kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę.

 

G.P.