Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 04.12.2017

Nadeszły chłodne dni. Policjanci apelują aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach – to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Szczególną uwagę należy zwracać na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu, osoby bezdomne.

Policjanci w czasie niskich temperatur kontrolują miejsca gdzie mogą gromadzić się osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach - to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Szczególną uwagę należy zwracać na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu, osoby bezdomne. Nie zapominajmy też o osobach starszych, samotnych, tych którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie są w stanie wystarczająco ogrzać swoich domów.

 

Osoby i rodziny, które nie są w stanie we własnym zakresie pokonać pojawiających się utrudnień mogą zgłaszać się po uzyskanie niezbędnego wsparcia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie na ul. 3-go Maja 24 A, tel. 81 855 44 50, fax 81 855 45 47

 

Rejestr placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa lubelskiego.

 

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie działa bezpłatna infolinia 987- pod tym numerem można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Jest to numer całodobowy, obsługiwany przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

E.S.