Policjanci z wizytą u przedszkolaków - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 08.06.2018

Dzisiaj lubartowscy policjanci odwiedzili maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 4. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka sierż. Lampart, który poprzez zabawę uczył dzieci bezpiecznych zachowań. Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał elementy odblaskowe sfinansowane przez Urząd Miasta w Lubartowie.

W trakcie spotkania policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt wykorzystywany podczas ich codziennej służby. Funkcjonariusze przypominali maluchom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, czy podczas wypoczynku. Spotkanie to było doskonałą okazją do przeprowadzenia symulacji, gdzie podczas rozmowy z dyspozytorem, dzieci uczyły się jak należy się zachować i jakie informacje przekazywać w wyniku jakiegoś nagłego zdarzenia. Mundurowi przy okazji tego ćwiczenia opowiadali przedszkolakom o bohaterskich postawach ich rówieśników, którzy ocalili albo przyczynili się do ocalenia życia innych osób dzięki właściwym postępowaniom czy też wezwaniu służb ratunkowych.

Funkcjonariuszom towarzyszyła policyjna maskotka sierż. Lampart, który poprzez zabawę uczył maluchy bezpiecznych zachowań.

Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał elementy odblaskowe, które sfinansował Urząd Miasta w Lubartowie.

E.S.