Dzieci zwiedzały komendę - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Dzieci zwiedzały komendę

Data publikacji 09.10.2018

Dzisiaj najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku odwiedzili lubartowską komendę. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Okazało się, że największe zainteresowanie wzbudziła wizyta w gabinecie Pana Komendanta.

Policjanci każdego dnia prowadzą w szkołach spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem to dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku odwiedziły funkcjonariuszy.

Na początku spotkania nasi mali goście dowiedzieli się czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Następnie odbył się pokaz sprzętu policyjnego, w trakcie którego dzieci miały możliwość nałożyć kaski i kamizelki kuloodporne. Później uczniowie,  zwiedzając poszczególne wydziały, przyglądali się pracy mundurowych.

Okazało się, że nie stanowisko kierowania, policyjne cele, tylko wizyta w gabinecie Pana Komendanta wzbudziła największe zainteresowanie dzieci. Dużo było chętnych aby przez chwilę posiedzieć w fotelu komendanta. Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty mł. insp. Andrzej Porczak wręczył maluchom słodkie upominki.  

Miłym zaskoczeniem było również spotkanie z sierż. Lampartem. Policyjna maskotka przekazała dzieciom porady dotyczące zasad bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym czy też w  kontaktach z nieznajomym.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe oraz kolorowanki z praktycznymi wskazówkami promującymi bezpieczeństwo.

E.S.